Entrevista de marca: entrevista amb Luo Sanliang, director de vendes de Shenzhen Wonder Printing System Co., Ltd.

Entrevista de marca: entrevista amb Luo Sanliang, director de vendes de Shenzhen Wonder Printing System Co., Ltd.

De la revista global de la indústria del cartró ondulat de Huayin Media 2015

Impressió d'alta velocitat sense planxes: un dispositiu que canvia la manera d'imprimir el paper ondulat

--- Entrevista amb Luo Sanliang, director de vendes de Shenzhen Wonder Environmental Printing Equipment Co., Ltd.

Entrevista 2015 notícies (1)

El procés d'entrevista al Sr. Luo Sanliang va ser una mica un gir. A l'esdeveniment de la indústria del cartró ondulat a Xangai a l'abril, l'autor va organitzar una entrevista amb el Sr. Luo Sanliang. Dos dies abans de l'esdeveniment, l'autor va visitar l'estand de Shenzhen Wonder moltes vegades i va tornar sense èxit. El personal de meravella estava tan ocupat que no van poder fer front al flux constant d'espectadors. Per tal d'estalviar problemes, l'autor ja no va córrer cap a l'estand, va tenir previst concertar una cita temps lliure abans de l'entrevista.Però el telèfon mòbil del senyor Luo sempre és inaccessible.Això sembla anormal?Com a líder de vendes de l'empresa, com podria l'autor "alentir" el telèfon mòbil durant les activitats del sector?

A primera hora del matí del tercer dia, l'autor va tornar a venir a l'estand de Wonder.Va tenir la sort de trobar un buit. Tan bon punt es van conèixer, el Sr. Luo va demanar disculpes reiteradament. Va dir: "He estat massa ocupat per dedicar temps aquests dies. Has trucat? El meu telèfon ha estat piratejat aquests dies i No puc respondre-ho. "Va dir impotent: "A mesura que l'empresa creixi, inevitablement trobarà alguns mitjans de competència inadequats, i ara sabem realment què significa tenir fred!"

L'autor va començar aquest episodi perquè realment va tenir molts sentiments durant el seu temps amb Shenzhen Wonder i el Sr. Luo Sanliang. Una atenció tan calenta al client és realment rara.Quins excel·lents productes de Shenzhen Wonder han atret tants públics nacionals i estrangers? Quins beneficis poden aportar els productes de Wonder a la fàbrica de cartró en aquesta etapa? Quines eines innovadores es poden proporcionar a les fàbriques de cartró amb problemes? Entenem les sorpreses que ofereix Shenzhen Wonder a la indústria del cartró a través d'aquesta entrevista exclusiva amb el Sr. Luo Sanliang.

Ja no us atureu amb comandes petites, comandes disperses, comandes perdudes,la realització de la producció en massa és el signe d'una productivitat avançada

Cap versió de la impressió digital que no sigui estranya per a tothom, que s'utilitza principalment per a comandes petites, comandes a granel, comandes perdudes, generalment és una fàbrica petita en ús. Per als grans fabricants, el càlcul del cost de les comandes petites és bàsicament un negoci que perd diners.Si la taxa d'utilització no és alta després de la compra de l'equip, el període de recuperació de l'equip serà molt llarg, de manera que els grans fabricants sempre han rebutjat comandes petites en el passat. A menys que es tracti d'acceptar una comanda gran d'un client, La gran fàbrica prendrà la petita comanda d'aquest client, de manera que cap versió d'impressora digital ha sobreviscut sempre a la petita fàbrica.

Luo Sanliang va analitzar: "Amb el ràpid desenvolupament del comerç electrònic en els darrers anys, la demanda d'envasos exprés ha explotat, les comandes per lots petits, les comandes cada cop més personalitzades, els inconvenients de les grans fàbriques han sorgit lentament i les petites fàbriques han guanyat avantatges. No es pot ignorar el volum del mercat d'envasos de comerç electrònic, que suposa una pèrdua per als grans fabricants, de manera que ara moltes grans fàbriques també han començat a introduir equips per realitzar comandes més personalitzades. Per exemple, Xiamen Hexing Packaging va introduir recentment el primer domèstic. Màquina d'impressió digital industrial HP FB10000, que va obrir oficialment el preludi al camp de la impressió digital".

Tanmateix, la velocitat d'impressió tradicional de la impressió digital és lenta i no es pot aconseguir la producció en massa.Aquest és un inconvenient i el principal motiu pel qual els grans fabricants no estan disposats a introduir equips." Així, des de fa molts anys, Shenzhen Wonder ha estat pensant en com aconseguir la impressió d'alta velocitat sense planxes i la producció en massa per resoldre aquest problema que ha afectat la indústria durant molts anys. Durant la conversa, l'autor va saber que el Sr. Luo Sanliang acabava de tornar de l'exposició de Munic, Alemanya. Va dir: "En una exposició internacional representativa a Alemanya, podem trobar que no hi ha moltes marques que fabriquen impressores sense planxa al món, especialment menys tintes a base d'aigua, i els gegants estrangers fan més impressió UV, inclosa Hexing.La màquina d'impressió digital introduïda per l'embalatge també és la impressió UV.Només vaig veure 2 fabricants fent impressió a base d'aigua al moment. Per no parlar del país, hi ha algunes persones que fan impressió sense planxa a la Xina.La seva tecnologia és de fa molts anys.S'ha estancat i no pot oferir productes adequats per als clients.Per tant, Shenzhen Wonder considera que el negoci que està fent és molt significatiu i val la pena els nostres esforços per avançar."

"Només després de les nostres repetides trucades va aparèixer", després de tants anys d'esforços, Wonder finalment va llançar la màquina d'impressió digital de cartró ondulat d'alta velocitat ecològica WD200-24A / 36A el 2014. Luo Sanliang va dir: "Aquest producte es pot dir. per ser el primer del món, és un equip revolucionari per canviar el mètode d'impressió de cartró ondulat. La seva velocitat d'alimentació és de fins a 1,2 metres per segon, que és comparable a la velocitat de les màquines de cadena tradicionals. Amb l'arribada d'aquest equip, els fabricants de cartró poden amb confiança. promet als clients lliurar en poc temps i garantir la qualitat i l'alta precisió de la impressió".

S'entén que aquest producte ha estat molt preocupat pels clients nacionals i estrangers tan bon punt es va llançar.Actualment, s'han venut 2 productes i s'estan provant i posant en marxa. Luo Sanliang va dir: "La impressió sense impressió al principi va ser realment només per resoldre les comandes per lots petits del client, les comandes a granel, les comandes que falten, però fins al dia d'avui, finalment va donar lloc a una revolució. progrés. Després de quatre anys d'inversió en R + D, Wonder Aquest mètode d'impressió es pot adaptar a les necessitats dels clients en producció en massa ".

Luo Sanliang també va dir a l'autor que aquest aparell porta dos anys consecutius exposant, no s'ha venut i ha anat millorant.Com que la tecnologia és relativament d'alta tecnologia i pertany a la primera, Wonder ha de fer-la molt estable abans que comenci a vendre. "Crec que aquesta demanda serà gran tant a l'estranger com a nivell nacional. Sóc molt optimista sobre les seves perspectives de mercat. Shenzhen Wonder és disposat a convertir-se en un pioner en liderar la transformació del sector".

Entrevista 2015 notícies (2)

Els clients estrangers estan molt satisfets amb l'efecte d'impressió dels equips Shenzhen Wonder

Entrevista 2015 notícies (3)

Molts clients estrangers s'aturen a veure la màquina d'impressió digital sense plaques de Shenzhen Wonder

Alta eficiència, protecció del medi ambient, estalvi d'energia, estalvi de mà d'obra,Màquina d'impressió d'alta velocitat sense plaques adequada per a totes les fàbriques de cartró

La base de clients de Wonder per a la impressió digital sense plaques és molt àmplia, independentment de les fàbriques grans i petites. Luo Sanliang va dir: "El posicionament del grup de clients de Wonder inclou fàbriques de primer nivell, fàbriques de segon nivell, fàbriques de tercer nivell i fins i tot alguns autònoms. Els fabricants d'estil taller que acaben d'entrar a la indústria també poden utilitzar els nostres equips. Com que la inversió és baixa i l'espai és petit, n'hi ha prou amb una sala de façana de 40 a 50 metres quadrats, l'equip només necessita una persona per operar que pot estalviant mà d'obra; i el funcionament també és molt estalvi d'energia, uns 2 kWh per hora; no cal netejar i no es malgasta tinta".

Els productes de Shenzhen Wonder tenen un posicionament molt clar des del principi del disseny, és a dir, els productes s'han d'exportar.Per tant, pel que fa a les peces de recanvi, els productes de Wonder estan molt orientats a la qualitat i són bàsicament importats."Tot i que Wonder és una marca localitzada, totes es fabriquen segons estàndards europeus, perquè l'objectiu final de la marca Wonder és assolir un nivell de classe mundial".va dir Luo Sanliang.

Durant l'entrevista, l'autor va trobar que els clients estrangers que van visitar l'estand de Shenzhen Wonder representaven una gran proporció.Vol dir això que els fabricants de cartró estrangers estan més preocupats per les perspectives de desenvolupament de la impressió sense planxa?

Luo Sanliang creu que tant el mercat exterior com el mercat nacional són grans, però de moment, l'atenció i l'interès dels clients estrangers per a aquest equipament és molt superior al del mercat nacional.el motiu és senzill, als països estrangers, hi ha més comandes de personalització i petites quantitats, i són cars amb preus unitaris elevats.Tots sabem que el consum d'envasos d'exportació de mobles de Malàisia és molt gran, un dels clients més grans de Malàisia: la planta d'envasament de cartró de liren del sud, un total de 10 màquines d'impressió sense planxa de vent.

Wonder també té un client molt especial especialitzat en embalatge per a Boeing als Estats Units.El proveïdor designat de Boeing va demanar una màquina d'impressió sense planxa Wonder personalitzada.Com que el gruix del cartró d'impressió normal dels equips Wonder és d'1 a 28 mm, inclòs el tauler de niu d'abella, es poden imprimir 3 capes, 5 capes i 7 capes de cartró ondulat.El cartró de Boeing s'utilitza com a embalatge per a eines de manteniment d'avions, els requisits per al gruix del cartró són relativament alts, de manera que el gruix del cartró d'impressió de màquina personalitzada arriba als 35 mm.

Luo Sanliang va dir: "En el procés de desenvolupament dels mercats estrangers, el nostre equip es va vendre per primera vegada a Alemanya. Diversos clients alemanys s'han instal·lat amb èxit en línia i estan utilitzant actualment. Es pot dir que els comentaris dels distribuïdors alemanys i dels clients cooperatius a Wonder Machinery han va ajudar molt a la millora dels equips Wonder. Com tots sabem, els requisits de qualitat d'Alemanya són molt alts. Els productes de Wonder poden entrar al mercat alemany, la qual cosa també ens dóna confiança i motivació per continuar innovant i desenvolupant".

Per descomptat, la demanda d'impressió digital sense planxa a les zones costaneres desenvolupades econòmicament del continent també ha anat augmentant en els darrers anys.Per exemple, Guangdong Heshan Lilian Paper Products Co., Ltd. ha comprat successivament 7 equips Wonder."A la indústria del cartró a la província de Guangdong, Wonder és, sens dubte, el líder en el mercat d'impressió sense planxa, arribant a més del 90%.va dir Luo Sanliang.

 

Equips assequibles, no us podeu permetre la tinta?La màquina d'impressió d'alta velocitat sense tinta a base d'aigua redueix els costos gairebé 40 vegades

Luo Sanliang va dir a l'autor: "Hexing Packaging, com a empresa cotitzada, sens dubte té les seves consideracions estratègiques en l'operació d'equips, que representa el nou pol de creixement de beneficis de la indústria en el futur. Però com a desenes de milions d'empreses de cartró normals, és difícil ignorar el cost Introduir equips dràsticament. Segons el meu entendre, el preu d'aquest equip és de més de 20 milions, que pertany a la impressió UV. El cost de la tinta és molt alt i la velocitat encara s'ha de millorar. Per tant, el desenvolupament del mercat d'aquesta impressió digital UV d'alta velocitat necessita durant molt de temps. Però hem d'admetre que el seu efecte d'impressió és molt bo, molt bonic i pot satisfer les necessitats personalitzades del client ".

A l'escena, l'autor també va veure que Shenzhen Wonder ha llançat recentment una impressora UV-WD250-UV d'impressió digital."Les premses digitals sense planxa que Wonder ha fet abans són totes impressió a base d'aigua, que és respectuosa amb el medi ambient i de baix cost. No obstant això, és inferior a la impressió òfset tradicional en determinats colors. No estem satisfets amb els clients que són més exigents en color, així que hem desenvolupat una impressora UV. Aquesta impressora UV és rica en color i molt realista. És una màquina personalitzada per als clients amb necessitats personalitzades ", va dir Luo Sanliang.

El desavantatge de la impressió UV tradicional és l'alt cost de la tinta, l'olor i la protecció del medi ambient.El cost de la tinta d'impressió offset és gairebé 40 vegades superior al de la tinta a base d'aigua.En la situació actual de baix benefici a la indústria del cartró, el cost de la tinta és el nucli del nucli i ha cridat l'atenció generalitzada.Luo Sanliang va dir: "Les anomenades màquines d'impressió sense planxa d'alta velocitat a països estrangers també són impressió UV, i el cost de l'equip és desenes de vegades més gran que el de l'equip Wonder. Per descomptat, per a algunes grans fàbriques, aquesta inversió no és un problema, però el cost de la tinta Però no es pot ignorar. Molts fabricants sovint tenen el fenomen que poden pagar l'equip i no poden utilitzar tinta. Per tant, basant-se en la combinació d'equips i tinta, inclòs el cost de la tinta, Wonder ha gastat molta investigació i desenvolupament, dedicat a Wonder. La tinta i el vernís han estat estimats i reconeguts pels nostres clients. Ha reduït molt el cost de l'ús de la tinta i realment els ha fet assequibles i assequibles per als clients".

Quan es tracta d'innovacions realment revolucionàries, és la màquina d'impressió d'alta velocitat sense tinta a base d'aigua desenvolupada per Wonder que s'utilitza professionalment a la indústria del cartró ondulat.La impressió es pot produir realment en massa.Aquesta és també la raó per la qual els productes de Wonder són populars i els clients tenen una gran acceptació.

Entrevista 2015 notícies (4)

Equip d'elit de Shenzhen Wonder

"Som una marca jove, sempre hem creat miracles"Portant 16 anys de tecnologia d'impressió digital madura a la indústria del cartró ondulat

La tecnologia bàsica de la impressió d'alta velocitat sense plaques és el mètode d'impressió i el sistema de control.Luo Sanliang va dir: "Shenzhen Wonder s'ha desenvolupat a la indústria de la impressió digital durant gairebé 16 anys. La nostra tecnologia és molt madura. Ara agafem aquesta tecnologia madura a la indústria del paper ondulat per ajudar les fàbriques de cartró a resoldre algunes de les pràctiques actuals. problemes".

S'entén que el primer equip d'impressió digital sense versió de la indústria del cartró ondulat de Shenzhen Wonder va sortir el 2011. El procés d'innovació és molt difícil.Wonder va passar dos anys des del desenvolupament del producte fins al disseny, la producció, el mercat i després les vendes normals."No només el procés d'R + D, producció i promoció d'equips és molt llarg, sinó que fins i tot la tinta dels equips de suport, també vam passar 2 anys perquè la tinta també és un problema bàsic. La indústria està molt ben adaptada i el cost és molt baix", va afegir Luo Sanliang.

A la indústria del cartró ondulat, Shenzhen Wonder és una marca jove, però amb el seu enfocament en aquesta indústria, s'ha desenvolupat a passos de gegant en els últims anys.Des de l'arribada dels productes el 2011 fins a l'aparició de les exposicions internacionals el 2013, Luo Sanliang va dir amb emoció: "El 2013 només teníem un producte per exposar; el 2014, teníem 2 productes per exposar; però avui en vam portar 7. Productes. Estem molt contents que després d'anys de dur treball, el nostre equip d'R + D hagi superat moltes dificultats tècniques, i fins i tot hagi dut a terme intercanvis tècnics i cooperació amb algunes fàbriques estrangeres. Finalment, tenim la situació actual. En el desenvolupament de nous productes i la substitució de productes madurs, Wonder no s'ha aturat mai. Aquest procés és molt difícil, però també és molt satisfactori".

Es pot dir que Wonder és un cavall fosc a la indústria del cartró ondulat, que ofereix productes i mètodes d'impressió nous als amics de les fàbriques de cartró.En l'actualitat, Wonder ha establert xarxes de màrqueting i servei postvenda a moltes províncies i ciutats del país, com ara Europa, Àfrica, Orient Mitjà, Rússia, Oceania, Amèrica del Sud, Amèrica Llatina i molts altres països i regions del món. .

Al final de l'entrevista, Luo Sanliang també va compartir una bona notícia amb l'autor: al febrer d'aquest any, Wonder va crear una sucursal a Malàisia-Malàisia Wonder Digital Environmental Protection Equipment Co., Ltd. Va dir que en el futur, Wonder també establirà sucursals a més països per oferir serveis i assistència als clients de les fàbriques de cartró a més països.

L'anglès de Wan De és "miracle", traduït al xinès és "miracle".Luo Sanliang va dir: "Shenzhen Wonder és una empresa jove. Shenzhen és una ciutat progressista i treballadora. Esperem utilitzar aquesta ciutat com a punt de partida per crear miracles contínuament. El nostre objectiu és mantenir la marca de Wonder i deixar que WonderBrand s'hagi globalitzat. i va desenvolupar més productes adequats per als clients i les necessitats del mercat, ajudant realment els clients a resoldre les seves dificultats en la producció. Al mateix temps, també esperem que més companys també progressin junts, es comuniquin junts, junts Promoure el progrés continu dels mètodes d'impressió de cartró ondulat ".

Entrevista 2015 notícies (5)

Hora de publicació: 08-gen-2021